fbpx
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - menu - ikona
+48 52 365 33 10biuro@bppt.pl
Strona głównaBiurowiec IDEA

Biurowiec IDEA

 

IDEA Przestrzeń Biznesu – obiekt na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – gdzie wśród największych firm w regionie mają szansę zaistnieć i rozwinąć się startupy.

Jesienią 2013 roku podjęto decyzję o poszerzeniu zakresu usług świadczonych dotychczas przez Park. Pomysł od początku opierał się na wizji miejsca, w którym startupowcy nie tylko będą mogli wynająć powierzchnie biurowe, ale również sale konferencyjno-szkoleniowe oraz skorzystać z usług okołobiznesowych (konferencji, warsztatów). Do momentu powstania IDEI, mimo popularnego trendu budowania przestrzeni tego typu, w Bydgoszczy nie było biurowca bezpośrednio dedykowanego nowo powstałym firmom.

Dlaczego IDEA?

IDEA Przestrzeń Biznesu  zawdzięcza swoją nazwę Władysławowi Paciorkiewiczowi, który założył i prowadził w Bydgoszczy jedyną w Polsce wytwórnię maszyn do pisania.  Trzy modele stworzył właśnie w Bydgoszczy, a jeden z nich nazwał „Idea”. Zainspirowani pomysłem dawnego potentata ekonomicznego nie tylko w nazwie odnieśliśmy się do jego sukcesu ale również w biurowcu zastosowaliśmy terminologię związaną już z nowszą następczynią maszyny do pisania – klawiaturą. Można u nas wynająć salę konferencyjną CAPS LOCK  albo wziąć udział w miękkich warsztatach kompetencyjnych w RESECIE.

Komfortowe biura

W ramach umowy przekazujemy biura z umeblowaniem zgodnym z oczekiwaniem klienta oraz voucher na 2h w miesiącu do wykorzystania na salki konferencyjne. W przypadku gdy stały najem biura nie jest wymagany, w ofercie mamy również coworking, umożliwiający wynajęcie biurka na godzinę. Na miejscu do dyspozycji jest Lunch Bar „Pauza”, który stał się miejscem spotkań. W biurowcu IDEA organizujemy również wiele wydarzeń, warsztatów i eventów. W pierwszym roku naszej działalności IDEĘ odwiedziło około 6000 osób, podczas 126 zorganizowanych wydarzeń.

Powierzchnie biurowe w IDEA Przestrzeń Biznesu nie są dedykowane jedynie startupom i mniejszym przedsiębiorcom dopiero zaczynającym swoją działalność, ale również dużym firmom z ugruntowaną pozycją na rynku. Jednak specjalnie dla startupów przygotowaliśmy preferencyjne ceny najmu, niższe nawet o 60% w stosunku do ceny komercyjnej.

Nowoczesne sale konferencyjne i szkoleniowe

W biurowcu IDEA do dyspozycji najemców jest pięć sal konferencyjno-szkoleniowych. W sali CAPS LOCK jest możliwość podzielenia jej na dwie mniejsze, każda po 50 osób. Posiada ona również nowoczesny system audiowizualny, który umożliwia prowadzenie wideokonferencji i spotkań na żywo, np. YouTube, nagrywania wydarzeń, czy niezależne wyświetlanie 4 różnych obrazów na dwóch ekranach projekcyjnych i dwóch monitorach. Dodatkowo we wszystkich salach istnieje możliwość korzystania z nowoczesnej infrastruktury teletechnicznej umożliwiającej wyświetlanie obrazu zarówno ze smartphonów, tabletów, jak i laptopów jednocześnie przez kilku użytkowników na jednym ekranie. System umożliwia również wykorzystanie monitora jako cyfrowej tablicy, dzięki której możliwe jest zaznaczenie, rysowanie czy też pisanie po wyświetlonych wcześniej pulpitach innych użytkowników lub po prostu na czystym tle.

 

 

 

 

Atuty Biurowca IDEA Przestrzeń Biznesu:

Projekt został dofinansowany ze środków unijnych pod koniec okresu programowania 2007-2013.

Biurowiec IDEA

Panorama 3D