Facebook Pixel
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - menu - ikona

BPPT otrzymało dofinansowanie na budowę nowego centrum biznesowego

31.01.2019

BPPT

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie budowy nowoczesnej infrastruktury dla biznesu. 31 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny uroczyście podpisał umowę o dofinansowanie projektu budowy nowego obiektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie nowoczesny obiekt z centrami demonstracyjnymi, warsztatami i „żywymi laboratoriami”. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w regionie. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostanie przekazane ponad 6 mln zł na realizację tego projektu. To kolejny obiekt, który wzmocni gospodarczo miasto.

– Powstanie tego typu miejsca na mapie parku to ukłon w stronę najemców, którzy już od dawna sygnalizowali nam potrzebę stworzenia przestrzeni, która będzie wspierać ich rozwój. Jestem pewien, że obiekt ten przyczyni się do kreowania nowych trendów w biznesie oraz kolejnych miejsc pracy dla mieszkańców Bydgoszczy – mówi Andrzej Półgrabski, Prezes Zarządu BPPT.

Nowa inwestycja umożliwi rozwój przedsiębiorcom poszukującym specjalistycznej przestrzeni do tworzenia nowych produktów bądź testowania ich funkcjonalności. Budynek będzie spełniać kilka funkcji i zostanie podzielony na dwie części – biurową i halową.

Część biurowa zajmie łącznie około 2 000 m2. Przedsiębiorcy będą mogli wybrać powierzchnie od około 16 do 40 m2. W obiekcie znajdą się także dwa duże pomieszczenia typu Open Space, które wraz z największą dostępną halą (o powierzchni około 900 m2) są już zarezerwowane.

Firmy do dyspozycji będą miały również hale o powierzchniach około 60, 90 i 360 m2. To odpowiedź na rosnące oczekiwania rynku, ponieważ dotychczas wynająć można było jedynie większe metraże. Część halowa zajmie łącznie około 4 000 m2.

Najemcy, w zależności od swoich potrzeb zaaranżują wynajmowaną przestrzeń na wybraną funkcję obiektu – centrum demonstracyjne, warsztat lub żywe laboratorium.

Laboratoria i warsztatownie przewidziano jako miejsca do tworzenia, realizowania i testowania projektów. Ponadto będzie można wynająć przestrzeń demonstracyjną (tzw. showroom), aby prezentować w nim swoją firmę i usługi. Rozwiązanie to ułatwi firmom zdobywanie nowych klientów bądź poszerzanie sieci kontaktów.

Obiekt zlokalizowany będzie po południowej stronie biurowca IDEA Przestrzeń Biznesu. Generalnym wykonawcą budowlanym jest firma PKOB WEGNER, która została wybrana w trybie przetargu. Koszt budowy wyceniono na ponad 27 mln zł brutto. Obecnie trwa etap projektowania. Szacuje się, że roboty budowlane rozpoczną się niebawem – w grudniu został złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Planowo już w 2020 roku do nowego obiektu będą mogli wprowadzić się pierwsi najemcy.

 

Nowe centrum biznesowe w BPPT Nowe centrum biznesowe w BPPT

 

Archiwum

Kategorie

Najnowsze aktualności

Wszystkie aktualności

Panorama 3D