Facebook Pixel
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - menu - ikona

Cyberbezpieczeństwo w praktyce prawnej i IT – spotkanie networkingowe

07.02.2024

BPPT

Cyberbezpieczeństwo w praktyce prawnej i IT – spotkanie networkingowe

Zapraszamy na spotkanie networkingowe pt. Cyberbezpieczeństwo w praktyce prawnej i IT, które odbędzie się 29.02.2024 o godz. 10:00 w Biurowcu IDEA.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy – ZAPISY

Wobec stale przyspieszającej w ostatnich latach powszechnej elektronizacji, dotyczącej zarówno podmiotów z sektora prywatnego jak i publicznego, a także coraz częstszego polegania w codziennym życiu przez każdego z nas na technologiach informacyjnych i urządzeniach teleinformatycznych, pojęcie cyberbezpieczeństwa powinno na stałe zagościć w naszych słownikach. Otaczająca nas rzeczywistość nieustannie potwierdza, że nasze dane wymagają odpowiedniej ochrony – stale aktualizowanej, tak jak cyberprzestępcy aktualizują wciąż swoje metody ataków. 29 lutego w BPPT przyjrzymy się aktualnemu krajobrazowi zagrożeń obecnych w cyberprzestrzeni zarówno w ujęciu wewnętrznego rynku Unii Europejskiej jak i globalnym. Po zapoznaniu się z materiałem jaki dla Państwa przygotowali Prelegenci zyskają Państwo wiedzę o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, które należy uwzględniać w pracy zawodowej ale i w życiu prywatnym, a także poznają Państwo garść dobrych praktyk służących zachowaniu elementarnej estetyki w pracy z urządzeniami teleinformatycznymi. Będą Państwo mieli również okazję zapoznania się z możliwościami uzyskania wsparcia w swojej codziennej aktywności zawodowej, które pomoże zorganizować obszar bezpieczeństwa informacyjnego każdej firmy minimalizując ryzyka związane z atakami cyberprzestępców i związanymi z nimi nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Prelegenci:

Krzysztof Błaszkiewicz – Prezes Zarządu BluHolding, grupy kapitałowej działającej w branży nowych technologii, mediów i motoryzacji. Życiową pasję i zamiłowanie do innowacji przekuł w biznes. Wciąż rozwija swoje usługi, dostosowując przedsiębiorstwo do dynamicznie rozwijającego się rynku. Angażuje się w lokalne i ogólnopolskie inicjatywy, wspiera akcje społeczne, kluby sportowe,  udziela się charytatywnie. Laureat Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2021 w kategorii Lider Społecznej odpowiedzialności Biznesu. Ponad 6 lat działał w branży bankowej, co pozwoliło mu zrozumieć wagę bezpieczeństwa danych. Zdobył też 9-letnie doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym, pracując dla takich firm jak Volvo, Mercedes, Delphi Automotive, zgłębiając tajniki nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wykonywał zlecenia dla takich instytucji jak NBP – Narodowy Bank Polski, Banki, KIR i PKO. Realizował takie projekty jak: audyty bezpieczeństwa, oprogramowania, kryptografia, szyfrowanie danych, wdrażanie: CRM, ERP, WMS, GIODO, audytor RODO, ISO 9001, ISO 27001.

Jacek Kucharski – Prawnik, audytor wiodący iso/iec 27001:2013 & en iso/iec 27001:2017, inspektor ochrony danych – Sowisło Topolewski Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych S.K.A. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego, w tym w szczególności ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa. Jako audytor wiodący ISO 27001 w swojej pracy kieruje się standardem tej międzynarodowej normy dotyczącej Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji – tzw. SZBI. Od lat wspiera podmioty zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego w obszarach bezpieczeństwa informacyjnego przeprowadzając niezależne przeglądy SZBI, tworząc dokumentację SZBI czy świadcząc bieżące wsparcie na zasadach stałej współpracy, a także wykonując audyty bezpieczeństwa w trybie przewidzianym w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Umiejętności praktyczne w obszarze ochrony danych osobowych zdobył pełniąc funkcję Inspektora Ochrony Danych w podmiotach z sektora opieki zdrowotnej i branży IT, a także świadcząc bieżące wsparcie dla podmiotów z sektora publicznego i prywatnego, działających w różnych branżach.

Załączniki

Plakat

Archiwum

Kategorie

Najnowsze aktualności

Wszystkie aktualności

Panorama 3D