Facebook Pixel
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - menu - ikona

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w IDEA Przestrzeń Biznesu

13.05.2019

BPPT

Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbyły się 10 maja. Pod hasłem przewodnim „Ekoodkrywcy”, dzieci z bydgoskich szkół i przedszkoli wzięły udział w licznych warsztatach biologiczno-chemicznych. Poprzez połączenie zabawy z nauką, najmłodsi zagłębiali wiedzę z zakresu ekologii. 

10 maja br. w Biurowcu IDEA Przestrzeń Biznesu odbyły się warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dla grupy dorosłych osób z Warsztatu Terapii Zajęciowej Tęcza. Podczas zajęć uczestnicy mogli przeprowadzać ciekawe eksperymenty chemiczne czy biologiczne pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

W trakcie warsztatów dzieci uczyły się, że wszyscy ludzie mają wpływ na środowisko. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie uczestników, a także pobudzenie w nich proekologicznego podejścia do życia.

Praktycy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przeprowadzili warsztaty o pszczołach oraz posadzili wspólnie z uczestnikami zioła, które są przyjazne tym owadom. Chemicy z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w trakcie zajęć robili razem z dziećmi między innymi eko-węże, czy też gniotki. Metodycy z Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli odpowiedzieli na pytanie “Jak olej wpływa na ptaki?”, przeprowadzając warsztaty ekologiczne z badania przepuszczalności wysypiska śmieci oraz oczyszczalni ścieków. Całość została zwieńczona sesją zdjęciową zorganizowaną przez uczniów z Zespołu Szkół Chemicznych im. Łukasiewicza z Bydgoszczy.

W trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019 odwiedzili nas uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 46, Szkoły Podstawowej nr 60, Przedszkola nr 9, Przedszkola nr 28 oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej Tęcza.

Archiwum

Kategorie

Najnowsze aktualności

Wszystkie aktualności

Panorama 3D