Facebook Pixel
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - menu - ikona

Konferencja Raportowanie niefinansowe – nowe obowiązki przedsiębiorców

18.04.2024

BPPT

Merytoryczne wystąpienia, energetyczna debata i ogromna dawka wiedzy – tak wyglądała zorganizowana przez BSB konferencja „Raportowanie niefinansowe – nowe obowiązki przedsiębiorców”, która odbyła się w Bydgoskim Parku Przemysłowo – Technologicznym 11 kwietnia. Wzięli w niej udział przedsiębiorcy z całej Polski oraz wybitni eksperci z wieloletnim stażem i bogatym doświadczeniem w obszarze zarządzania ESG.  

 

Jolanta Okońska-Kubica przybliżyła nam aktualne regulacje prawne w obszarze ESG, ukazując jak ważne jest ich zrozumienie i stosowanie dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju. Michał Szalast – Dao Quy zwrócił uwagę na kluczową rolę sektora bankowego w procesie zrównoważonej transformacji przedsiębiorstw, podkreślając konieczność współpracy między sektorem finansowym, a biznesem. Agnieszka Niwińska zaprezentowała praktyczne aspekty raportowania niefinansowego oraz skuteczne metody zarządzania procesem ESG w firmie. Przedstawiła, jak nowoczesne narzędzia mogą usprawnić i zautomatyzować ten proces, przyczyniając się do skuteczniejszego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. Na naszych oczach, za pośrednictwem systemu eESG, w ciągu godziny stworzyła raport niefinansowy, który będą musiały przygotowywać firmy w kolejnych latach.

Wydarzenie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i zrozumienia istoty dyrektywy CSRD, wprowadzonej w życie w 2023 roku. Dyrektywa ta ma na celu uszczegółowienie i zapewnienie transparentności wymogów dotyczących raportowania niefinansowego. Pierwsze podmioty zobowiązane są do zastosowania się do nowych regulacji obejmując dane za rok obrotowy 2024 w raporcie w roku 2025. Są to firmy, które zostały objęte zapisami CSRD i spełniają 2 z 3 poniższych kryteriów:

 

Dyrektywa CSRD obejmuje również MŚP notowane na giełdzie, a także wiele firm, które dostarczają produkty lub usługi dla dużych przedsiębiorstw.

 

Organizatorem konferencji była firma Bazy i Systemy Bankowe Spółka z o.o. – producent systemu umożliwiającego raportowanie ESG.

 

 

 

Archiwum

Kategorie

Najnowsze aktualności

Wszystkie aktualności

Panorama 3D