Facebook Pixel
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - menu - ikona

Nowy inwestor – Planika przenosi fabrykę do BPPT

11.04.2019

BPPT

Do grona inwestorów Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dołączyła kolejna firma. Uznany na całym świecie producent nowoczesnych kominków gazowych i automatycznych biokominków, firma Planika, wybuduje w BPPT trzy nowe hale produkcyjne oraz budynek biurowy. 

Firma zakupiła w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym dwie działki o łącznej wielkości prawie trzech hektarów. Inwestycja w BPPT docelowo przewiduje budowę dwukondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni użytkowej 1120 m2 oraz trzech hal produkcyjnych, każdej o wielkości blisko 4300 m2. Fabryka będzie wykorzystywać zaawansowaną infrastrukturę B+R oraz zostanie wyposażona w nowoczesne maszyny m.in. laser do cięcia blach, prasę krawędziową, robot spawający, linię lakierniczą. Pierwszy etap inwestycji zostanie sfinalizowany w połowie 2020 roku.

Wraz z rozwojem parku maszynowego, Planika planuje zwiększenie zatrudnienia o 100 dodatkowych fachowców. Firma rozwija się w duchu turkusowej organizacji. Oznacza to, że nie istnieje hierarchia, nie ma kierowników ani sztywnego podziału na stanowiska i obowiązki. Każdy pracownik ma możliwość zaangażowania się w zadania, które go interesują oraz wnieść własny wkład w proces tworzenia nowych produktów.

Planika oferuje zaawansowane rozwiązania aranżacji ognia we wnętrzach oraz przestrzeni zewnętrznej. Ze względu na szerokie możliwości personalizacji, urządzenia cieszą się szczególną popularnością wśród architektów i designerów. W marcu br., podczas największych targów branżowych w Stanach Zjednoczonych, producent potwierdził swoją silną pozycję zdobywając prestiżową nagrodę Vesta Award za innowacyjny kominek gazowy Planika DV 36.

Archiwum

Kategorie

Najnowsze aktualności

Biznes Trendy

20.10.2023

BPPT

Biznes Trendy

Wszystkie aktualności

Panorama 3D