Facebook Pixel
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - menu - ikona

Nowy inwestor – Planika przenosi fabrykę do BPPT

11.04.2019

BPPT

Do grona inwestorów Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dołączyła kolejna firma. Uznany na całym świecie producent nowoczesnych kominków gazowych i automatycznych biokominków, firma Planika, wybuduje w BPPT trzy nowe hale produkcyjne oraz budynek biurowy. 

Firma zakupiła w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym dwie działki o łącznej wielkości prawie trzech hektarów. Inwestycja w BPPT docelowo przewiduje budowę dwukondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni użytkowej 1120 m2 oraz trzech hal produkcyjnych, każdej o wielkości blisko 4300 m2. Fabryka będzie wykorzystywać zaawansowaną infrastrukturę B+R oraz zostanie wyposażona w nowoczesne maszyny m.in. laser do cięcia blach, prasę krawędziową, robot spawający, linię lakierniczą. Pierwszy etap inwestycji zostanie sfinalizowany w połowie 2020 roku.

Wraz z rozwojem parku maszynowego, Planika planuje zwiększenie zatrudnienia o 100 dodatkowych fachowców. Firma rozwija się w duchu turkusowej organizacji. Oznacza to, że nie istnieje hierarchia, nie ma kierowników ani sztywnego podziału na stanowiska i obowiązki. Każdy pracownik ma możliwość zaangażowania się w zadania, które go interesują oraz wnieść własny wkład w proces tworzenia nowych produktów.

Planika oferuje zaawansowane rozwiązania aranżacji ognia we wnętrzach oraz przestrzeni zewnętrznej. Ze względu na szerokie możliwości personalizacji, urządzenia cieszą się szczególną popularnością wśród architektów i designerów. W marcu br., podczas największych targów branżowych w Stanach Zjednoczonych, producent potwierdził swoją silną pozycję zdobywając prestiżową nagrodę Vesta Award za innowacyjny kominek gazowy Planika DV 36.

Archiwum

Kategorie

Najnowsze aktualności

Wszystkie aktualności

Panorama 3D